افزایش درآمد به چه معناست؟

افزایش درآمد به چه معناست؟

یکی از اهداف مدیریت مالی غیر از سرمایه گذاری، بالابردن درآمد هست. شما برای اینکه درآمد خودتون رو بالاتر ببرین چیکار میکنید؟
یه کار دوم پیدا میکنم یا کار سوم
صبح توو اداره کار میکنم عصر میرم دم مغازه
از کله صبح تا آخر شب تلاش میکنم
از خانوادم میزنم و همش کار میکنم
یا موارد مشابه

اکثر آدم ها به همین صورت میخوان درآمدشون رو بالا ببرن یعنی اینکه سعی میکنن با کارکرد بیشتر، کارکردی که به نحوی به صورت فیزیکی هست و یا درگیری مستقیم با اونها داره، درآمدشون رو بالا ببرن. خوب این افراد چیزی از انواع درآمد نمیدونن یا اگر هم میدونن، نمیتونن درآمدهای دیگر رو ایجاد کنن.

در بحث انواع درآمد ها توضیح خواهیم داد که دو نوع درآمد داریم: درآمد مستقیم و درآمد غیرمستقیم. درآمدی که شما در آن شاغلید یعنی کار فیزیکی میکنید، وقت دایم یا نیمه وقت میگذارید و اگر اون کار رو انجام ندین یا وقت رو درنظر نگیرین، اون درآمد قطع میشه. درآمد مستقیم همون درآمد حاصل از شغل.

نباید بر روی درآمد مستقیم به عنوان ابزار افزایش درآمد تمرکز کنید و اساسا در علم هوش مالی، به کسی که درآمد مستقیم بالا داره نمیگن آدم ثروتمند. به کسی که درآمد غیر مستقیمش یعنی درآمدی که در آن شاغل نیست، هر وقت از هزینه های ماهیانش بالاتر بره، به اون فرد میگن آدم ثروتمند. برای خرج کرد هم همین هست، یعنی کسی که مدیریت مالی در زندگیش جاری هست، تنها زمانی حق افزایش هزینه به خودش میده که درآمد غیرمستقیم خودش بالا میره.

پس وقتی من حرف از بالابردن میزان درآمد شما میزنم، اینکه شما درآمدتون قراره بالا بره، منظور این نیست که چندتا شغل بگیرین، یا بیشتر فشار فیزیکی روی خودتون بیارین و با کار کردن بیشتر بخواین درآمدتون رو بیشتر کنید. این یک کار بسیار غلط هست.

افزایش درآمد: یعنی افزایش درآمد غیرمستقیم!