ماهیت بورس

ماهیت بورس، چه پولی رو بیارم توو بورس؟ - قسمت دوم (پایانی)

نکته بعدی که خیلی مهمه این هست که ورود پول به بورس باید همیشه به صورت تدریجی باشه. حتی کسانیکه خیلی حرفه ای هستند و میخوان خرید کنن یه سهم رو، اصطلاحا پله ای خرید میکنن. یعنی مثلا اگه 10میلیون تومان رو بخوان یکجا وارد سهم کنن، 3تا سفارش یا 4تا سفارش در قیمتهای مختلف ثبت میکنن و یهو همه پول رو وارد سهم نمیکنن. حتی خروجشون از سهم هم پله ای هست. حالا در این موردها و نحوه فعالیت در بورس که بعدا خیلی مطلب میگیم.

پس وارد کردن مرحله به مرحله پول به بورس خیلی مهم هست حالا اینکه این ورود تدریجی به چه صورتی باید انجام بشه، در ادامه راجع به اون زیاد صحبت میکنیم که به چه صورت باید مدیریت مالی کنیم و به چه میزان پول پس انداز کنیم و بعد همون رو وارد بورس کنیم. حتی اگه سرمایه اولیه هم داریم، بعد از اون هم ورود تدریجی پول به بورس الزامی هست.

اگه سرمایه کمی داریم یا نداریم قرار هست شروع کنیم، بهترین نقطه شروع همیشه بازار بورس هست. البته به عقیده من بهترین نوع سرمایه گذاری که هم باعث رشد و حرکت پول و ایجاد سود میشه برای خود سرمایه گذار و هم باعث رشد اقتصاد یک کشور میشه، سرمایه گذاری در تولید یا بورس هست. مثلا اگه شما یه سکه بخرین و این سکه افزایش قیمت هم داشته باشه، کمکی به اقتصاد نشده یا اگه پولی رو برای خرید ارز مصرف کنیم و ارز رو در منزل نگهداری کنیم، کمکی به اقتصاد نکردیم، فقط اصطلاحا ارزش پولمون حفظ شده در برابر تورم یا کاهش ارزش پولی.

ورود پول به بورس باید همیشه به صورت تدریجی و مرحله به مرحله باشه